تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
پژوهش‌ها
نسخه چاپي

پژوهش‌ها


در این مقاله اشاره شده که مقصود از مجامع تخصصی مجامعی هستند که در آن افراد متخصص و صاحبنظر حضور دارند و به فعالیت می پردازند و مجامع تخصصی فرهنگی یعنی آن مجامع تخصصی که در حیطه فرهنگ فعالیت می نمایند.
در اين پژوهش نخست مراحل شناخت و انس با قرآن كريم از ديدگاه قرآن و سنت پيامبر و اهل بيت مورد بازكاوي قرار گرفته است سپس قشر بندي‌هاي جامعه از ديدگاه علوم اجتماعي بيان شده، آنگاه نظام نرخ دانش مطلوب قرآني براي هر قشر ترسيم شده است. در بخش
پژوهش‌هاي قرآني در دوران معاصر مثل ساير امور مرتبط، امري است مهجور و مغفول (با توجه به اقتضائات زمان، حجم مسائل و ضرورت‌هاي پيش رو و در قياس با حجم و كيفيت مطالعات صورت گرفته در ساير حوزه‌هاي علمي).
در اين پژوهش نخست مراحل شناخت و انس با قرآن كريم از ديدگاه قرآن و سنت پيامبر و اهل بيت مورد بازكاوي قرار گرفته است سپس قشر بندي‌هاي جامعه از ديدگاه علوم اجتماعي بيان شده، آنگاه نظام نرخ دانش مطلوب قرآني براي هر قشر ترسيم شده است.
عصر حاضر را عصر انقلاب اطلاعات، انقلاب رایانه¬ای ، فن¬آوری‌های پیشرفته ارتباطی، عصر تحقق دهکده واحد جهانی و نظایر آنها نامیده¬اند.
اين پژوهش با هدف بررسي نقش آموزش و پرورش در ترويج و توسعه فرهنگ پژوهش در بين معلمان و دانش آموزان، چگونگي تقويت روحيه‌ي جستجوگري و پژوهندگي در نظام آموزش و پرورش، و همچنين برنامه‌ريزي لازم در اين زمينه صورت گرفته است.
هدف‌هاي تربيتي سند چشم‌انداز كه ملهم از اهداف آرماني نظام مقدس جمهوري اسلامي است، اهداف متعالي و بزرگي است كه تحقق آنها مستلزم آمادگي و توانمندي‌هاي خاصي است.
نتایج نمایش 1-10 (از 96)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|